Organizator

Fundacja Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury to organizator licznych wydarzeń sportowych, których wizytówką jest niewątpliwie Sopot Beach Rugby.

Celem Fundacji jest inicjowanie i wspieranie wszelkich działań z zakresu sportu i rekreacji.

Fundacja powstała w 2005 roku ku pamięci wielkiego pasjonata sportu, wychowawcy młodzieży i charyzmatycznego trenera – Edwarda Hodury.

Akcje proekologiczne 

Potencjał wynikający ze skali wydarzeń organizowanych przez Fundację staramy się wykorzystać na wielu polach, takich jak jak między innymi edukacja ekologiczna.

Sopot Beach Rugby 2019 2020 stał pod znakiem – ECO-FRIENDLY. Podczas turnieju nie zostały wykorzystane żadne plastikowe materiały jednorazowego użytku, a uczestnicy mieli okazję zapoznać się z materiałami edukacyjnymi.

Pomoc charytatywna

Wiemy, że na środowisko rugbistów zawsze można liczyć.

Każdego roku angażujemy się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Pomogliśmy w zebraniu środków na operację ręki dla malutkiej Anastazji, czy na wózki inwalidzkie dla Klaudii i Jakuba.

Żeńska drużyna rugby w Sopocie

Drużyna Ogniwo Sopot Women’s powstała dzięki programowi Kumulacja Aktywności. Wysoka frekwencja pozwoliła na utworzenie drużyny, która regularnie bierze udział w turniejach. W rozgrywkach 2018/2019 i 2020/2021 dziewczyny z Ogniwa zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski kobiet U16 rugby 7.

Nasi Partnerzy